Program filmového klubu pro rok 2017

31. ROČNÍK – SEZÓNA 2017

 

Cena ročního předplatného, včetně členského příspěvku (70 Kč) činí pouhých 750,- Kč za 17 představení. Poslední 18. představení FK není započítáno do celkové ceny ročního předplatného a dostanete ho od nás zdarma jako bonus.

 

Noví zájemci o členství ve FK se mohou informovat na tel.: 731 187 727

 

Představení FK jsou vždy v pondělí v 19.30 hod. 

 

Změna programu vyhrazena!


Zobrazit již promítnuté filmy.Pondělí, 27.2 19:30

SPOTLIGHT

Žánr: Americké životopisné drama
Režie: Tom McCarthy
Hrají: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber, John Slattery, Brian d'Arcy James, Stanley Tucci a další
Stopáž: 129 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Skutečný příběh, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalí masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. Případ neměl dopad pouze na pár obviněných duchovních, ale otřásl celou katolickou církví.

Film získal Oscara 2016 za Nejlepší film a Nejlepší původní scénář.

Trailer

Pondělí, 13.3 19:30

NEŽ JSEM TĚ POZNALA (Me Before You)

Originální název: Me Before You
Žánr: Americké romantické drama
Režie: Thea Sharrock
Hrají: Emilia Clarke, Sam Claflin, Vanessa Kirby, Jenna Coleman, Charles Dance, Matthew Lewis a další
Stopáž: 110 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní.

Emilia Clarke (hvězda seriálu Hra o trůny) a Sam Clalfin v hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru oblíbené autorky Jojo Moyesové.

Trailer

Pondělí, 27.3 19:30

NEBE A LED (La glace et le ciel)

Originální název: La glace et le ciel
Žánr: Francouzský dokument
Režie: Luc Jacquet
Hrají: Claude Lorius a další
Stopáž: 89 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování“. 

Na příběhu odvážného vědce a jeho přelomového objevu ukazuje režisér, jaký dopad může mít chování člověka na budoucnost naší planety. Dokument zakončoval poslední ročník festivalu v Cannes.

Trailer

Pondělí, 10.4 19:30

KOLONIE (Colonia)

Originální název: Colonia
Žánr: Německé koprodukční drama
Režie: Florian Gallenberger
Hrají: Emma Watson, Daniel Brühl, Michael Nyqvist, Richenda Carey, Vicky Krieps a další
Stopáž: 110 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Snímek Oscarem oceněného režiséra Floriana Gallenbergera je drama inspirované skutečnými událostmi.

Lena je letuškou a německou občankou, jejím druhým domovem je Chile. V této zemi totiž žije i její partner Daniel. Je rok 1973, v čele země stojí levicový prezident Salvador Allende a jeho vláda silně rozděluje společnost. Daniel stojí na jeho straně a aktivně se účastní politických mítinků a demonstrací. Pak ale přijde násilný převrat vedený generálem Pinochetem, který zavádí v zemi vojenskou diktaturu. Během zatýkání levicových aktivistů dojde i na Daniela a Lenu. Lena je po čase propuštěna, ale Daniel se ztratí neznámo kde. Lenu pátrání po jeho osudu zavede až k branám podivné náboženské kolonie Dignidad.

V kolonii Dignidad, docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. V roce 1997 zakladatel sekty Paul Schäfer z Chile uprchl a v roce 2005 byl zatčen v Argentině. Během několika procesů s ním a jeho spolupachateli vyšetřovatelé odhalili, že se v kolonii skrývali i hledaní nacističtí zločinci, včetně nechvalně proslulého doktora Mengeleho, a že tajná služba diktátora Pinocheta kolonii pravidelně využívala jako tajnou mučírnu politických vězňů.

Trailer

Pondělí, 24.4 19:30

TOHLE JE NÁŠ SVĚT (Captain Fantastic)

Originální název: Captain Fantastic
Žánr: Americké komediální drama
Režie: Matt Ross
Hrají: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Shree Crooks a další
Stopáž: 119 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa.

Režisér filmu Matt Ross si z festivalu v Cannes 2016 odnesl cenu za nejlepší režii v prestižní sekci Un Certain Regard.

Trailer

Pondělí, 8.5 19:30

STRNADOVI

Žánr: Český dokument
Režie: Helena Třeštíková
Stopáž: 102 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: česky
Typ promítání: Digitální kopie

Během 35 let společného soužití jednoho páru se odehraje mnohé: od chvil absolutního porozumění až po dramatické propady. Po většinu času však partneři řeší všem dobře známé běžné starosti a radosti spojené s výchovou dětí, chodem domácnosti nebo třeba podnikáním. A přesně takový život žijí i majitelé prodejny s nábytkem Ivana a Václav Strnadovi.

Režisérka Helena Třeštíková v rámci projektu Manželské etudy sleduje se svou kamerou Strnadovy už od roku 1980. Její nový celovečerní dokumentární film o Strnadových na televizní filmy tohoto cyklu navazuje, především ale ukazuje další překvapivé zvraty, které život manželů a jejich dětí přinesl.

Trailer

Pondělí, 22.5 19:30

RODINNÉ ŠTĚSTÍ (Ernelláék Farkaséknál)

Originální název: Ernelláék Farkaséknál
Žánr: Maďarské drama
Režie: Szabolcs Hajdu
Hrají: Szabolcs Hajdu, Lujza Hajdu, Zsigmond Hajdu, Orsolya Török-Illyés, Erika Tankó, Domokos Szabó a další
Stopáž: 81 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Když vás okolnosti donutí ubytovat příbuzné u sebe doma, nebývá to žádný med. Stačí chvilka a jeden je podrážděný, druhý ukřivděný a třetí vám závidí auto. S přibývajícím počtem dní strávených v jednom bytě graduje tahle výbušná situace do sledu vtipných, dramatických i absurdně banálních historek, až se nakonec ukáže, že toho, kdo vám nejvíc leze na nervy, máte vlastně moc rádi.

Živě a autenticky vykreslené rodinné setkání natočil maďarský režisér Szabolcs Hajdu, který si ve snímku zahrál i se svou ženou a dětmi a z 51. MFF Karlovy Vary si po právu odvezl jak cenu za nejlepší herecký výkon, tak hlavní cenu festivalu za nejlepší film.

Trailer

Pondělí, 5.6 19:30

ZA LÁSKOU VZHŮRU (Un homme à la hauteur)

Originální název: Un homme à la hauteur
Žánr: Francouzská romantická komedie
Režie: Laurent Tirard
Hrají: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, César Domboy a další
Stopáž: 98 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Diana je krásná žena s vysokým pracovním postavením. Jednoho večera Dianě zazvoní domácí telefon a ona přijme hovor od jistého Alexandra, tajemného muže, který našel její mobil. Alexandr je zdvořilý, šarmantní, vtipný i bohatý. Již během telefonního hovoru mezi nimi přeskočí jiskra a téměř okamžitě si dohodnou rande. Diana podlehne kouzlu Alexandrova hlasu a sní o tom, jak asi vypadá ve skutečnosti. Jak už to ale tak bývá, představy jsou někdy lepší než skutečnost.

Oscarový herec Jean Dujardin pod vedením úspěšného režiséra Laurenta Tirarda v roli vtipného a neuvěřitelně okouzlujícího architekta.

Trailer

Pondělí, 11.9 19:30

BRATŘÍČEK KAREL

Žánr: Český koprodukční životopisný dokument
Režie: Krystyna Krauze
Stopáž: 79 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: česky i titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Co bylo tak přitažlivého na „malém zpěvákovi s velkým hlasem“, že více než dvacet let po jeho smrti lidé stále zpívají jeho písničky a čtou jeho poezii? Nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara, přináší ve svém portrétu režisérka Krystyna Krauze.

Film Bratříček Karel ukazuje tragické osudy legendy dvou československých revolucí. Dokument přibližuje spoustu neznámých událostí ze života Karla Kryla a představí zajímavé archivy, které zatím nebyly širší veřejnosti známy. Texty jeho písní jsou dodnes aktuální – byl vizionář, předvídal budoucnost, ale zároveň výborně reflektoval současnost. Věčný rebel…

Celovečerní dokumentární film o významné postavě českého barda na pozadí evropských dějin 20. století vznikl v česko-polské koprodukci. Kromě českých známých a příbuzných (Jan Kryl, Miroslav Kovařík, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Jiří Černý, Karel Jadrný, Friedrich Taussig a další) vyprávějí o svých setkáních s Krylem také Poláci: Agnieszka Holland, Andrzej Zajączkowski, Alfred Znamierowski, písničkářka Antonina Krzysztoń a zpěváci Jacek Kleyff a Michał Tarkowski.

Trailer

Pondělí, 25.9 19:30

TONI ERDMANN

Žánr: Německé komediální drama
Režie: Maren Ade
Hrají: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Lucy Russell, Vlad Ivanov, Hadewych Minis, Trystan Pütter a další
Stopáž: 163 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Komediální senzace z festivalu v Cannes 2016 o vztahu výstředního otce a ambiciózní dcery, která ohromuje kritiku i diváky.

Život učitele Winfrieda Conradiho plyne v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své dcery Ines, která vše podřídila kariéře. Po neúspěšném pokusu o kontakt mění Winfried strategii. Čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego, německý ambasador a životní kouč Toni Erdmann.

Film obdržel Cenu mezinárodní kritiky FIPRESCI na MFF Cannes 2016.

Trailer

Pondělí, 9.10 19:30

24 TÝDNŮ (24 Wochen)

Originální název: 24 Wochen
Žánr: Německé drama
Režie: Anne Zohra Berrached
Hrají: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf, Emilia Pieske a další
Stopáž: 103 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 15 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Druhý hraný snímek režisérky Anny Zohry Berrached je příběhem televizní komičky Astrid, která se svým vnímavým přítelem čeká dítě s Downovým syndromem a vážnou srdeční vadou. Zvažuje, zda si jej navzdory obtížné lékařské prognóze ponechá, či ne.

Autorka ve svém emočně drtivém filmu zručně kombinuje bolestivý naturalismus a jemný humor. Prostřednictvím feministické perspektivy vypovídá o člověku tváří v tvář děsivému morálnímu dilematu. 

Snímek 24 týdnů vzbudil na Berlinále 2016 značný ohlas a částečně vychází z autorčiny vlastní zkušenosti.

Trailer

Pondělí, 23.10 19:30

MUŽ JMÉNEM OVE (En man som heter Ove)

Originální název: En man som heter Ove
Žánr: Švédské komediální drama
Režie: Hannes Holm
Hrají: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll, Tobias Almborg a další
Stopáž: 116 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Devětapadesátiletý Ove je umíněný a svárlivý muž, který věčně terorizuje své okolí, dokud mu do života nevstoupí rodina imigrantů. Dojemná tragikomedie o stárnutí nazvaná Muž jménem Ove je filmovou adaptací stejnojmenného knižního bestselleru švédského spisovatele Fredrika Backmana.

Švédský knižní bestseller Muž jménem Ove z roku 2012 je románovou prvotinou stockholmského spisovatele Fredrika Backmana, který se popularitě těší i jako blogger a sloupkař švédského deníku Metro. Jeho román o popudlivém starém muži se ve Švédsku prodal ve více než sedmi stech tisících výtiscích a práva na něj byla prodána do více než třiceti zemí.

Film získal Evropskou filmovou cenu 2016 za nejlepší komedii.

Trailer

Pondělí, 6.11 19:30

INTIMNÍ OSVĚTLENÍ

Žánr: Československé drama
Režie: Ivan Passer
Hrají: Karel Blažek, Zdeněk Bezušek, Věra Křesadlová, Jan Vostrčil, Jaroslava Štědrá, Vlastimila Vlková a další
Stopáž: 71 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: česky
Typ promítání: Digitální kopie

Jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60. let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu.

V této osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci - hudebníci: jeden je členem oblastního symfonického orchestru, druhý to dotáhl na ředitele městské hudební školy, staví rodinnou vilku a hraje na pohřbech.

Ivan Passer (1933, Praha), scenárista a režisér. Ač v 60. letech stihl doma natočit jen jeden středometrážní a jeden dlouhometrážní film, než v roce 1968 emigroval do USA, patřil k nejvýznamnějším osobnostem nové vlny. Společně s Jaroslavem Papouškem a Milošem Formanem napsal scénáře ke všem Formanovým českým filmům a s tímto režisérem ho spojoval způsob vidění skutečnosti i využití obdobných stylových postupů. V USA natočil necelou dvacítku tematicky různorodých filmů, zčásti televizních, které i přes příklon k tradičnější fabulaci nesly vesměs stopy jeho režijního rukopisu. Z nich zvláště vynikly tituly Born to Win (1971), Cutter’s Way (1981), Haunted Summer (1988) a Stalin (1992).

Film bude uveden v restaurované digitální podobě.

Trailer

Pondělí, 20.11 19:30

PATERSON

Žánr: Americké komediální drama
Režie: Jim Jarmusch
Hrají: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley, Chasten Harmon, Method Man a další
Stopáž: 118 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech.

Paterson je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání.

Trailer

Pondělí, 4.12 19:30

JÁ, DANIEL BLAKE (I, Daniel Blake)

Originální název: I, Daniel Blake
Žánr: Britské drama
Režie: Ken Loach
Hrají: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan a další
Stopáž: 101 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti.

Dílo britského režiséra a klasika sociálního filmu Kena Loache (1936) je vzácně jednotné a koherentní. Takřka ve všech svých filmech dramatizuje boj za sociální spravedlnost skrze individuální osud a s různou mírou didaktičnosti a humoru vyjadřuje či obhajuje levicová stanoviska. 

Snímek získal Zlatou palmu na MFF Cannes 2016.

Trailer

Pondělí, 18.12 19:30

LA LA LAND

Žánr: Americké komediální drama
Režie: Damien Chazelle
Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, Rosemarie DeWitt, Jason Fuchs, John Legend a další
Stopáž: 127 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

18. PŘEDSTAVENÍ – BONUS PRO ČLENY FK

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami a doprovázené velkolepými tanečními čísly, líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.

Trailerkino2.pngdnes hrajeme

Pondělí 27.2. 17:00

BÁBA Z LEDU

106 min. / 120 Kč

titulní obrázek filmu BÁBA Z LEDU


Pondělí 27.2. 19:30

SPOTLIGHT

129 min. / 80 Kč

titulní obrázek filmu SPOTLIGHT


phone.pngkontakt

Jan Grepl
Kino Svět
Nábřeží 268 
757 01 Valašské Meziříčí
tel.: 571 622 766

mob.: 731 187 727

e-mail: kino@kzvalmez.cz

 

facebook logo


Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí