Program filmového klubu pro rok 2017

31. ROČNÍK – SEZÓNA 2017

 

Cena ročního předplatného, včetně členského příspěvku (70 Kč) činí pouhých 750,- Kč za 17 představení. Poslední 18. představení FK není započítáno do celkové ceny ročního předplatného a dostanete ho od nás zdarma jako bonus.

 

Noví zájemci o členství ve FK se mohou informovat na tel.: 731 187 727

 

Představení FK jsou vždy v pondělí v 19.30 hod. 

 

Změna programu vyhrazena!


Zobrazit již promítnuté filmy.Pondělí, 11.9 19:30

BRATŘÍČEK KAREL

Žánr: Český koprodukční životopisný dokument
Režie: Krystyna Krauze
Stopáž: 79 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: česky i titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Co bylo tak přitažlivého na „malém zpěvákovi s velkým hlasem“, že více než dvacet let po jeho smrti lidé stále zpívají jeho písničky a čtou jeho poezii? Nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara, přináší ve svém portrétu režisérka Krystyna Krauze.

Film Bratříček Karel ukazuje tragické osudy legendy dvou československých revolucí. Dokument přibližuje spoustu neznámých událostí ze života Karla Kryla a představí zajímavé archivy, které zatím nebyly širší veřejnosti známy. Texty jeho písní jsou dodnes aktuální – byl vizionář, předvídal budoucnost, ale zároveň výborně reflektoval současnost. Věčný rebel…

Celovečerní dokumentární film o významné postavě českého barda na pozadí evropských dějin 20. století vznikl v česko-polské koprodukci. Kromě českých známých a příbuzných (Jan Kryl, Miroslav Kovařík, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Jiří Černý, Karel Jadrný, Friedrich Taussig a další) vyprávějí o svých setkáních s Krylem také Poláci: Agnieszka Holland, Andrzej Zajączkowski, Alfred Znamierowski, písničkářka Antonina Krzysztoń a zpěváci Jacek Kleyff a Michał Tarkowski.

Trailer

Pondělí, 25.9 19:30

TONI ERDMANN

Žánr: Německé komediální drama
Režie: Maren Ade
Hrají: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Lucy Russell, Vlad Ivanov, Hadewych Minis, Trystan Pütter a další
Stopáž: 163 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Komediální senzace z festivalu v Cannes 2016 o vztahu výstředního otce a ambiciózní dcery, která ohromuje kritiku i diváky.

Život učitele Winfrieda Conradiho plyne v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své dcery Ines, která vše podřídila kariéře. Po neúspěšném pokusu o kontakt mění Winfried strategii. Čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego, německý ambasador a životní kouč Toni Erdmann.

Film obdržel Cenu mezinárodní kritiky FIPRESCI na MFF Cannes 2016.

Trailer

Pondělí, 9.10 19:30

24 TÝDNŮ (24 Wochen)

Originální název: 24 Wochen
Žánr: Německé drama
Režie: Anne Zohra Berrached
Hrají: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf, Emilia Pieske a další
Stopáž: 103 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 15 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Druhý hraný snímek režisérky Anny Zohry Berrached je příběhem televizní komičky Astrid, která se svým vnímavým přítelem čeká dítě s Downovým syndromem a vážnou srdeční vadou. Zvažuje, zda si jej navzdory obtížné lékařské prognóze ponechá, či ne.

Autorka ve svém emočně drtivém filmu zručně kombinuje bolestivý naturalismus a jemný humor. Prostřednictvím feministické perspektivy vypovídá o člověku tváří v tvář děsivému morálnímu dilematu. 

Snímek 24 týdnů vzbudil na Berlinále 2016 značný ohlas a částečně vychází z autorčiny vlastní zkušenosti.

Trailer

Pondělí, 23.10 19:30

MUŽ JMÉNEM OVE (En man som heter Ove)

Originální název: En man som heter Ove
Žánr: Švédské komediální drama
Režie: Hannes Holm
Hrají: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll, Tobias Almborg a další
Stopáž: 116 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Devětapadesátiletý Ove je umíněný a svárlivý muž, který věčně terorizuje své okolí, dokud mu do života nevstoupí rodina imigrantů. Dojemná tragikomedie o stárnutí nazvaná Muž jménem Ove je filmovou adaptací stejnojmenného knižního bestselleru švédského spisovatele Fredrika Backmana.

Švédský knižní bestseller Muž jménem Ove z roku 2012 je románovou prvotinou stockholmského spisovatele Fredrika Backmana, který se popularitě těší i jako blogger a sloupkař švédského deníku Metro. Jeho román o popudlivém starém muži se ve Švédsku prodal ve více než sedmi stech tisících výtiscích a práva na něj byla prodána do více než třiceti zemí.

Film získal Evropskou filmovou cenu 2016 za nejlepší komedii.

Trailer

Pondělí, 6.11 19:30

INTIMNÍ OSVĚTLENÍ

Žánr: Československé drama
Režie: Ivan Passer
Hrají: Karel Blažek, Zdeněk Bezušek, Věra Křesadlová, Jan Vostrčil, Jaroslava Štědrá, Vlastimila Vlková a další
Stopáž: 71 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno
Znění: česky
Typ promítání: Digitální kopie

Jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60. let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu.

V této osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci - hudebníci: jeden je členem oblastního symfonického orchestru, druhý to dotáhl na ředitele městské hudební školy, staví rodinnou vilku a hraje na pohřbech.

Ivan Passer (1933, Praha), scenárista a režisér. Ač v 60. letech stihl doma natočit jen jeden středometrážní a jeden dlouhometrážní film, než v roce 1968 emigroval do USA, patřil k nejvýznamnějším osobnostem nové vlny. Společně s Jaroslavem Papouškem a Milošem Formanem napsal scénáře ke všem Formanovým českým filmům a s tímto režisérem ho spojoval způsob vidění skutečnosti i využití obdobných stylových postupů. V USA natočil necelou dvacítku tematicky různorodých filmů, zčásti televizních, které i přes příklon k tradičnější fabulaci nesly vesměs stopy jeho režijního rukopisu. Z nich zvláště vynikly tituly Born to Win (1971), Cutter’s Way (1981), Haunted Summer (1988) a Stalin (1992).

Film bude uveden v restaurované digitální podobě.

Trailer

Pondělí, 20.11 19:30

PATERSON

Žánr: Americké komediální drama
Režie: Jim Jarmusch
Hrají: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley, Chasten Harmon, Method Man a další
Stopáž: 118 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech.

Paterson je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání.

Trailer

Pondělí, 4.12 19:30

JÁ, DANIEL BLAKE (I, Daniel Blake)

Originální název: I, Daniel Blake
Žánr: Britské drama
Režie: Ken Loach
Hrají: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan a další
Stopáž: 101 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti.

Dílo britského režiséra a klasika sociálního filmu Kena Loache (1936) je vzácně jednotné a koherentní. Takřka ve všech svých filmech dramatizuje boj za sociální spravedlnost skrze individuální osud a s různou mírou didaktičnosti a humoru vyjadřuje či obhajuje levicová stanoviska. 

Snímek získal Zlatou palmu na MFF Cannes 2016.

Trailer

Pondělí, 18.12 19:30

LA LA LAND

Žánr: Americké komediální drama
Režie: Damien Chazelle
Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, Rosemarie DeWitt, Jason Fuchs, John Legend a další
Stopáž: 127 min.
Cena: 80 Kč
Mládeži: přístupno od 12 let
Znění: původní s titulky
Typ promítání: Digitální kopie

18. PŘEDSTAVENÍ – BONUS PRO ČLENY FK

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami a doprovázené velkolepými tanečními čísly, líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.

Oscar 2017 / Damien Chazelle - Nejlepší režie. Emma Stone – Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Nejlepší kamera. Nejlepší hudba. Nejlepší píseň. Nejlepší výprava.

Trailerkino2.pngdnes hrajeme

Neděle 20.8. 17:00

PO STRNIŠTI BOS

111 min. / 130 Kč

titulní obrázek filmu PO STRNIŠTI BOS


Neděle 20.8. 20:45

LA LA LAND
(promítání letního kina)

128 min. / 90 Kč

titulní obrázek filmu LA LA LAND


phone.pngkontakt

Jan Grepl
Kino Svět
Nábřeží 268 
757 01 Valašské Meziříčí
tel.: 571 622 766

mob.: 731 187 727

e-mail: kino@kzvalmez.cz

 

facebook logo


Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí