Informace

REZERVACE

REZERVACE

 

REZERVACE

-> rezervace platí 7 dnů

-> vyprší 15 minut před konáním akce

-> filmy, u nichž čekáme velký zájem, není možné rezervovat

 

POZNÁMKY:

-> Rezervace je třeba vyzvednout pouze v otevírací době pokladny kina a TIC. Prosím vždy si vše nejdříve zkontrolujte na svojí straně. V případě propadlých rezervací není vina na straně kina. 

 

-> doporučujeme namísto rezervací raději používat přímou online platbu nebo přímou koupi na místě v kině nebo v TIC (otevírací doba obou je na webu Kulturních zařízení VM).

 

 

 

LETNÍ KINO 2023

LETNÍ KINO 2023

HRAJEME od 22. června 2023 každý čtvrtek, pátek a sobotu až do konce letních prázdnin, vždy po setmění.

Koná se vždy v Amfiteátru u zámku Kinských.

Ve dny, kdy se v areálu večer koná koncert, se nepromítá. Náhradním hracím dnem je v těchto případech středa.

Pokladna a vchod se nachází u vchodu do parku z ulice Svěrákova, nejbižší parkování je odtud 5 min. pěšky, u Kauflandu.

Vstupenky do LK prodáváme vzhledem k rozmarům počasí pouze na místě, nikoli předem ani online.

Pokladnu otevíráme 45minut před začátkem, výjimečně i 60 minut předem.

Promítáme i za mírného deště nebo za dešťových přeháněk, vstupenky lze v případě potřeby vracet pouze do 5-10 minut po začátku promítání přímo na pokladně LK.  Poté se vstupné nevrací. (Výjimkou jsou případy, kdy by se musí zastavit promítání, z důvodu silné bouřky nebo technického problému; v takovém případě je akce rozpuštěna a vstupné se vrací zpětně na pokladně kamenného kina).

Za bouřky a prudkého deště nepromítáme. V takovém případě se snažíme alespoň hodinu před filmem o tom informovat na facebooku letního kina.    https://www.facebook.com/letnikinovalmez/

Pokladna Letního kina přijímá platby hotově, případně i kartou.  Prosíme zároveň všechny diváky, ať neplatí 2000,- bankovkami.

Psům vstup zakázán není za podmínky, že nebudou rušit, ale raději své mazlíčky nechte doma.

V areálu hlediště platí ZÁKAZ kouření, z důvodu ohleduplnosti vůči spoludivákům.

 

Dokufest 2022

Dokufest 2022

2. ročník přehlídky s hosty.

 

 

 

 

 

Google

Google

Vážení diváci,
 
Aktuálně řešíme problém Googleu, který neúmyslně sabotuje náš program kina, když udává mylné času začátků filmů!  Stahuje si pro své potřeby program kina z našeho webu, ale dělá to špatně.
 
Problém s Googlem řešíme, ale upřímně, i na základě sdílených zkušeností z minulosti z jiných kin:
nespoléhejte nikdy na program kina udaný na Googleu.
 
Vždy se řiďte webem kina, v našem případě kino.kzvalmez.cz.
 
Díky a za zmatení se (za Google) omlouváme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DokuFest Valmez 26. - 29. září 2021

DokuFest Valmez 26. - 29. září 2021

DokuFest Valmez
Kino Valmez zve na přehlídku DokuFest, která se bude konat od neděle 26. září do středy 29. září v meziříčském kinosále.
Můžete se těšit na výběr toho nejlepšího z letošních českých dokumentárních děl (z Kalových Varů i odjinud).
 
Dříve se dokument rovnal pro mnohé "nuda" nebo podívaná pro náročné. Dnes ti nejlepší dokumentaristé vnáší do tvorby mnoho prvků, které ho činí přístupnějším širokému publiku. Některými z těchto prvků jsou: nápaditá práce s obrazem i zvukem namísto "mluvících hlav"; vložené hrané pasáže s profesionálními herci; pojetí dokumentu jako napínavého příběhu; důraz na vnímání světa skrze hlavní postavu; hrdinové "z davu"; humor a nadhled.
 
Někteří čeští dokumentaristé vynikají natolik, že co se týká tvořivosti, témat, i ztvárnění předčí kolegy od hraného filmu. Důkazem je nedávný divácký hit V síti (ze zahraničních zmiňme evergreen kin i online platforem Země medu). Ne na všechny výborné české dokumenty tohoto roku se dostane v naší přehlídce, za pozornost určitě stojí minimálně také Nová šichta, Zákon lásky, Vlci na hranicích nebo Dálava, které tímto doporučujeme, pokud Vás zaujme naše přehlídka a budete si dále chtít šířit obzory kvalitní české filmové tvorby. A vlna nekončí, v roce 2022 se můžeme těšit na očekávaný ambiciózní dokument cestovatele Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty Civilizace.
Ondřej Kaláb, kino Valmez
 
Vstupné na film: 100 Kč / členové filmového klubu 80 Kč.
 
Program :
neděle 26. září v 19.30 Láska pod kapotou - dokument, který vás pohltí jako romantické drama.
Odhodlaný padesátník Jaroslav má v životě dvě vášně. Rychlá auta a školní lásku Jitku, která mu po zpackaném manželství vrátila naději a chuť jít dál. Jitka, služebně nejstarší autokrosová řidička v Čechách, by sotva našla lepšího mechanika a kouče, než je Jaroslav. Ten pro ni znovu a znovu staví z ojetin závodní auta a společně doufají ve vítězství. Sportovní klání je jen kulisou pro skutečný „závod života", ve kterém pár zatím nepatřil mezi favority. Frustrace a deziluze minulosti tak mohou nabrat překvapivý směr. Příběh z moravsko-slovenského pohraničí, kterému nechybí drama ani humor. 85 min. režie: Miro Remo, Česko / Slovensko 2021
 
pondělí 27. září v 19.30 Každá minuta života - dokument, který provokuje k zamyšlení nad (nejen dnešní) výchovou dětí Držitel Zvláštní ceny poroty na letošním karlovarském festivalu. Čím si ji zasloužil?
Mladý pár Lenka a Michal se věnují výchově svého čtyřletého syna s nejvyšším možným nasazením. Miško má už od narození naplánovanou každou minutu svého života tak, aby se z něj jednoho dne stal úspěšný vrcholový sportovec a po všech stránkách „kvalitní člověk". Tomuto cíli je podřízeno vše. Rodiče odsunují své potřeby na vedlejší kolej, věnují synovi maximum času a malý Miško předčí svými výkony většinu vrstevníků. Na první dětská kamarádství však nemá zatím Miško čas. V jeho životě trénink střídá hru, hra střídá cvičení a cvičení střídá trénink v pravidelném rytmu. Živé situace z rodinného života otevírají řadu otázek ohledně výchovy dětí a rodičovských výzev v dnešní době. Děláme pro své děti dost? Nebo toho děláme až moc?  80 min., režie: Erika Hníková, Česko 2021
 
 
 
úterý 28. září v 19.30 Na značky! (s delegací) - tělovýchovná jednota Sokol s láskou i úsměvným nadhledem v Den české státnosti
Praha, červenec 2018. Patnáct tisíc žen a mužů všech generací se setkává na jednom místě, aby zacvičili velkolepé masové choreografie. Všichni jsou součástí Sokola, hnutí, které před téměř sto šedesáti lety vzniklo s cílem rozvíjet pomocí tělocviku a jeho věrné prezentace národní uvědomělost, kulturnost a demokratické hodnoty. 
Film nahlíží do života několika členů, kteří se připravuji na zmíněný slet. Svým civilním laděním a nadsázkou připomíná rané snímky Miloše Formana. 
Promítání v kině Valmez (dříve Bio Sokol) uvede krojovaná delegace místních Sokolů. Po jeho zhlédnutí následuje krátká beseda o vzniku sokolského kina ve Valašském Meziříčí a o významném principálovi sokolského divadla Jožovi Divokém.  Přednáší předseda kulturní komise Sokola Valašské Meziříčí Milan Pilmajer.    79 min., režie: Mária Pinčíková, Česko / Slovensko 2021
 
středa 29. září v 19.30 Jednotka intenzivního života - snímku překvapivě nevládne smrt, ale snaha o nejlepší možné využití zbývajícího života
Paliativní péče je přístup zaměřený na zvyšování kvality života pacientů a jejich rodin v situaci, kdy čelí život ohrožující nemoci. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu pozornosti paliativní péče vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60-70 % české společnosti, bohužel zapomíná: „Jak žít dobrý život s nemocí?“ Tým odborníků pomáhá pacientům nalézt řešení a učinit rozhodnutí, které pro ně v době nekonečných možností umělého prodlužování života může být dobré. Protože život neznamená jen to, že srdce bije a plíce dýchají…

Film si odnesl dvě ceny z letošních Karlových Varů a v hlasování diváků festivalu se umístil na druhém místě, pouze o několik setin za Zátopkem.   

76 min.,  režie:  Adéla Komrzý, Česko 2021   

 
Filmová koláž

Filmová koláž

aneb společný kraťas diváků kina Valmez
 
Lidé v poslední době jako by znehybněli. Zvířat a rostlin se naštěstí omezení netýkají. Vezmi tedy kameru nebo mobil, vyraž ven a pozoruj: 
vzlétající hejno holubů, srnku prchající lesem, slepice v kurníku, hru kočky s myší nebo sněhovou vánici na Soláni :)
 
Zkus zkrátka zachytit kus přírody v pohybu na kameru a poslat ho přes online úložiště (Úschovna, We Transfer) na adresu kino@kzvalmez.cz  do 20. března 2021
 
Z poslaných záběrů vybereme 10, z nichž v kině sestavíme krátkou koláž a promítneme ji na plátně jako předfilm po znovuotevření meziříčského kina. Vybraní filmaři obdrží kromě pozvání na projekci společného kraťasu (s úvodem) také volňásek na film podle vlastního výběru a pět balíčků kapesníčků, které budete potřebovat mj. při filmu Gump - pes, který naučil lidi žít .
 
Podmínky:
Obraz: čím méně třasu a lepší rozlišení, tím lépe
Zvuk: bez použití slovního nebo hudebního doprovodu
Místo: kdekoli VENKU ve Valmezu nebo nejbližším okolí 
Téma: libobolné zachycení přírody
Délka : 2 - 20 vteřin 
Formát : mp4
Zasláním videa udělujete kinu Valmez souhlas s jeho případnými drobnými úpravami.
 
 
19.1. - Soutěž o kalendář k filmu Gump na rok 2021

19.1. - Soutěž o kalendář k filmu Gump na rok 2021

 
 
Křivky klesají, a tak v koronavirové válce začala epizoda Nová naděje! Nabízíme Vám na "zahřátí" soutěž o kalendář na rok 2021 k filmu Gump, který se do kina Valmez chystá v dubnu.
Bolek Polívka a Eva Holubová se potkali ve filmu Gump jako filmoví manželé. Jsou sehranou dvojkou. Ve svazku posvátném se potkali na stříbrném plátně již nekolikrát. Napište název snímku, z něhož uslyšíte audioukázku:  Rozhovor
Pište odpovědi pod příspěvek na facebooku do dnešních (19.1.)  22 hodin, kdy prozradíme správnou odpověď a vylosujeme výherce!
 
 
 
 
Výdejní okénko Kina Valmez a TIC

Výdejní okénko Kina Valmez a TIC

Ve výdejním okénku přímo na pokladně kina Vám nabízíme vkusné vánoční dárečky, kterými potěšíte blízké, a zároveň podpoříte kulturu.
 
- Dárkový poukaz do kina na rok 2021 (v hodnotě 200Kč, 260Kč anebo 500Kč)
- Plátěná taška (50Kč)
- Balzám na rty (20Kč)
- Kelímek do kina Valmez (100Kč)
 
Výdejní okénko (pokladna kina) bude otevřeno tento pátek 4.12. od 14.30 do 16.30. Pokud Vám termín nevyhovuje, můžete také napsat na kino@kzvalmez.cz.
 
Dárkové poukazy budou od čtvrtka 3.12. v prodeji také ve výdejním okénku Turistického a informačního centra.
 
 
 
 
 
 
 
Keškování s kinem Valmez

Keškování s kinem Valmez

Hledej volňásky platné do 31. 12. 2021 po Valmezu a okolí!

Každé pátek jedna souřadnice nebo filmová nápověda, každý pátek jeden volňásek.

Jdeš do toho?

První nápovědu jsme zveřejnili v pátek 6.11. dopoledne na facebooku i na webu kina, poslední bude před Vánocemi.

Další informace přidáváme postupně.

 

! Příští týden dáme kromě pátku 13. i jednu hru v úterý 10.11. !