Střední školy - nabídka filmových představení

Pro objednání nás kontaktujte na telefonním čísle: 731 187 727 nebo e-mailem: kino@kzvalmez.cz. Cena podle stáří filmu (obvykle 60,-).

PODZIM 2020

Pro vzdělávací účely doporučujeme snímky V síti (nabízíme jak 65 minutovou verzi 12+ , tak i 100 minutovou 15+), Amnestie (vzpoura ve věznici Leopoldov a událoti kolem roku 1989 v Československu), Abstinent (alkoholismus mladých), Cesta vede do Tibetu (výpověď o Tibetu  i o 50. letech  v Československu), Krkonoše (dokument o našich nejvyšších horách) a Jan Palach (hraný film).  Ke všem výše zmíněným pro Vás máme Metodické listy v PDF, které v případě zájmu zašleme na e-mail k vytištění pro studenty.

Dále nabízíme snímky ověnčené cenami u nás:  Na střeše (divácky velmi přístupné, téma xenofobie, stáří x mládí), Staříci (náročnější, téma vykonstruovaných politických procesů 50.let), Dálava (dokumentární road movie o hledání ztraceného vztahu otce a syna).

A také oceněné tituly vhodné pro školy ze zahraničí (s titulky): 1917 (téma 1. světové války), Parazit (sociální nerovnost), Malé ženy (moderní adaptace klasické knihy), Richard Jewell (velmi současné téma mediální manipulace), Králíček Jojo (netradiční pohled na Holocaust)

Výběr je samozřejmě na Vás kantorech. Lze vybrat téměř jakýkoli nový film (alespoň měsíc až měsíc a půl) po premiéře.

Z dalších titulů doporučujeme zejména:

  Název Informace
  Zelená kniha   (xenofobie) https://www.csfd.cz/film/600912-zelena-kniha/prehled/
  K2 vlastní cestou  (touha překonávání sebe sama) https://www.csfd.cz/film/816135-k2-vlastni-cestou/prehled/
  Šarlatán (dle skutečnosti,50l léta v Československu) https://www.csfd.cz/film/76913-sarlatan/prehled/
  Havel (první český prezident v době před samotovou revolucí) https://www.csfd.cz/film/762583-havel/prehled/
  Provinční městečko E (současné Rusko) https://www.csfd.cz/film/782630-provincni-mestecko-e/prehled/
  Manželské etudy: Nová generace  (vztah muž - žena) https://www.csfd.cz/film/342868-manzelske-etudy-nova-generace/prehled/
  Země medu (vztah člověka k přírodě) https://www.csfd.cz/film/688396-zeme-medu/prehled/