ZÁŘÍ 2021

NOVINKA: od října nabízíme film Zátopek !

 

Kontakt: 731 187 727 nebo kino@kzvalmez.cz. Cena podle stáří filmu (obvykle 60,-). Výběr je samozřejmě na Vás, kantorech a studentech. Lze vybrat téměř jakýkoli nový film (alespoň měsíc až měsíc a půl) po premiéře.

 

Smečka 

Film je pro studenty atraktivní dynamickým zpracováním a tématem svého příběhu - vztahy a šikana ve fiktivním mládežnickém hokejovém týmu ve Zlíně. K filmu nabízíme pro pedagogy bohaté metodické a pracovní listy.

 

Greta 

(švédsky a anglicky s č. tit.) Životopisný dokument o mladé Švédce Gretě Thunberg, zakladatelce středoškolských akcí po celém světě Fridays for Future a bojovnici za změnu vykořisťovatelského vztahu člověka k přírodě (zejm. ve spojitosti s klimatickými změnami).

 

Z dalších titulů doporučujeme:

Havel (osudy prvního českého prezidenta v době před samotovou revolucí), V síti (nabízíme verzi 15+ i 12+), Abstinent (alkoholismus mladých), Krkonoše (dokument o našich nejvyšších horách), Cesta vede do Tibetu (výpověď o Tibetu  i o 50. letech  v Československu), Amnestie (vzpoura ve věznici Leopoldov a událoti kolem roku 1989 v Československu), Jan Palach (hraný film o českém hrdinovi). Ke všem výše zmíněným pro Vás máme Metodické listy v PDF, které v případě zájmu zašleme na e-mail k vytištění pro studenty.

 

Dále nabízíme:

česky:  Na střeše (xenofobie, stáří x mládí),  Dálava (atraktivní dokumentární road movie o hledání ztraceného vztahu otce a pubertálního syna, na cestě současným Ruskem), Manželské etudy: Nová generace (vztah muž - žena),  Šarlatán (50. léta v Československu), 

 

s českými titulky:   Zelená kniha (rasismus, homofobie), Země medu (místo člověka v přírodě), 1917 (téma 1. světové války), Parazit (sociální nerovnost), Malé ženy (moderní adaptace klasické knihy), Richard Jewell (moc médií), Králíček Jojo (netradiční pohled na Holocaust), K2 vlastní cestou  (touha překonávání sebe sama).