ZÁŘÍ 2021

Novinky! 

Od září 2021 nabízíme film Gump - pes, který naučil lidi žít pro 1. stupeň a od října Zátopka pro 2. stupeň!

Pro 1. stupeň též doporučujeme dokument o nejstarší školačce na světě Gogo , k němuž nabízíme bohatý metodický materiál do různých školních předmětů zde.

 

Kontakt: 731 187 727 nebo kino@kzvalmez.cz.  Cena odvisí od stáří filmu (obvykle 60,-). Výběr filmu je na Vás, kantorech (musí být alespoň měsíc po premiéře), my pouze dáváme tipy (níže). 

(pro vytištění stránky klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Tisk)

 

První stupeň 

Mazel a tajemství lesa

Film bude mít premiéru pro veřejnost v červenci 2021, nicméně producent a distributor se domluvili, že udělají dětem radost ještě před prázdninami. Mazla tedy můžete vidět již nyní, a to pouze pro Vaši školní projekci v termínu 14.6. – 30.6.  Protože půjde o předpremiérové projekce, je vstupné v tomto případě 70Kč.

Fany a pes (3. - 6. třída)

Animovaný příběh z období pádu Železné opony.  K filmu máme Metodický list, který na vyžádání zašleme na Váš e-mail k vytištění a rozkopírování pro žáky.

Z dalších titulů pro první stupeň:

Vzhůru za sny 

Princezna zakletá v  čase

 

 

První i druhý stupeň

Děda, postrach rodiny (CZ dabing)

Lassie se vrací (CZ dabing) 

 

Druhý stupeň

Smečka 

Film je pro žáky atraktivní dynamickým zpracováním a tématem svého příběhu - vztahy a šikana ve fiktivním mládežnickém hokejovém týmu ve Zlíně.

 

Greta 

(švédsky a anglicky s č. tit.) Životopisný dokument o mladé Švédce Gretě Thunberg, zakladatelce akcí Fridays for Future a bojovnici za změnu vykořisťovatelského vztahu člověka k přírodě (zejm. co se klimatických změn týká).

 

Z dalších titulů doporučujeme pro druhý stupeň:

Pro vzdělávací účely doporučujeme snímky Havel (osudy prvního českého prezidenta v době před samotovou revolucí), V síti (nabízíme 65 minutovou verzi 12+), Abstinent (alkoholismus mladých) a Krkonoše (dokument o našich nejvyšších horách).  Ke všem výše zmíněným pro Vás máme Metodické listy v PDF, rádi zašleme na e-mail k vytištění pro studenty.

Dále nabízíme :  Na střeše (xenofobie, stáří x mládí), Zelená kniha (rasismus, homofobie), Země medu (místo člověka v přírodě, od 8. třídy).